Czym charakteryzuje się dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - poradnik eksperta

Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest niedługa, ale burzliwa. Jakość najlepszych dokumentów kolekcjonerskich uzyskał poziom perfekcyjny. Jednak rynek jest zalany produktami o zróżnicowanej jakości, a różnice w cenie potrafią być duże. Dlatego koniecznie warto zweryfikować opinie przed zakupem!

Poliwęglan to specjalny sprytny plastik, który jest bardzo wytrzymały. Dokumenty wykonane są na poliwęglanie, czyli orginalnym materiale z którego robi się prawdziwe dokumenty. Poliwęglan to specjalny materiał, który jest twardszy od zwykłego PCV, trudniej się odkształca, słabiej wrażliwy na zimno.

Wszystkie dane personalne na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich muszą być wykonywane za pomocą grawerowania laserowego, a nie standardowego druku. Produkty wykonane z PCV są tańsze, ale ich poziom jest znacznie niższa.

W produktach z poliwęglanu dane są wygrawerowane, co możesz wyczuć przeciągając po nich palcem. Dane na dokumencie nie są nadrukowane zwykłą drukarką na powierzchni, tylko wygrawerowane "w wnętrzu" materiału. Najwyższej jakości dokumenty kolekcjonerskie też mają tę właściwość. Po poświeceniu dokumentu taką lampką, mają ukazać się dodatkowe elementy, takie jak oznaczenia, napisy czy wzory, które są niewidoczne w normalnym świetle.

kolekcjonerski dowód osobisty

Następną znaczącą cechą dokumentów premium są elementy wyczuwalne, które możecie wyczuć dotykiem. Porządny dowód kolekcjonerski powinien posiadać: Elementy wypukłe (np. tłoczenie na miniaturze zdjęcia). Do głównych zabezpieczeń tego charakteru należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - przekształca kolor w zależności od kąta widzenia. Premium modele posiadają również atrapy chipów RFID, które w autentycznych paszportach przechowują dane osobowe. Popatrz się małym detalom, takim jak mikrotekst, tło dokumentu czy elementy wizualne. Słabe falsyfikaty albo w wcale nie mają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany niestarannie.

Specjalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim też!), jaki daje efekt 3D. To jeden z bardziej wymagających do wykonania elementów, przez co wiele kiepskich dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie zawiera, albo jest on wykonany w metodę uproszczony, bez efektu 3D. Dobrej jakości dokument kolekcjonerski to nie tylko zbiór indywidualnych zabezpieczeń, ale ich spójna całość. Szeroki asortyment dostępnych możliwości wymaga od nabywcy dużej wiedzy na temat poziomu wykonania. Ten element jest wyjątkowo istotny w przypadku paszportów kolekcjonerskich, które powinny mieć prawidłową grubość papieru i wytrzymałość oprawy.

Końcową, ale nie mniej znaczącą cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest opcja ich weryfikacji przed zakupem. Ta praktyka wskazuje o zaufaniu producenta co do jakości swoich produktów i umożliwia klientowi na weryfikację, czy dowód kolekcjonerski realizuje jego potrzeby. Przedstawione 10 cech to podstawowe wyznaczniki, które umożliwią Ci rozpoznać rzeczywiście premium produkt od taniego naśladownictwa. Z tego powodu bezwzględnie warto przeznaczyć środki w produkt od renomowanego producenta, który zwraca uwagę o szczegóły i stosuje nowoczesne technologie produkcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *